
Usługi

Fizjoterapia/instruktaż pielęgnacji i zabaw wspierających rozwój
W mojej pracy łączę metodę NDT-Bobath, techniki osteopatyczne, terapię czaszkowo-krzyżową, terapię manualną i kinezjotaping.
Konsultacje i terapie dostosowuję do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka, uwzględniając jego unikalny tok rozwoju i warunki zdrowotne. Priorytetem jest dla mnie wzajemne zaufanie i współpraca z rodzicami, a także zapewnienie bezpiecznego i komfortowego środowiska dla dziecka podczas sesji fizjoterapeutycznych.
Oferuję również edukację dla rodziców dostarczając wskazówek i porad dotyczących zabaw, ćwiczeń i aktywności, które mogą kontynuować w domu, aby wspierać fizjologiczny rozwój dziecka, lub jego postępy gdy wymaga ono fizjoterapii.
Nauka masażu Shantala
Nazwa tej metody pochodzi od imienia kobiety, którą poznał francuski położnik podróżujący po Indiach. Zauważył on jak prosty, tradycyjny masaż wykonywany przez Shantalę nowonarodzonemu dziecku ma wspaniały wpływ na niemowlę i budującą się między nimi więź. Napisał o nim książkę i dzięki temu masaż ten znany jest w Europie pod nazwą Shantala.
Podczas niego rodzic delikatnie masuje ciało dziecka za pomocą płynnych ruchów i ten fizyczny kontakt pomaga w budowaniu więzi emocjonalnej, pozwala poznać się wzajemnie, a rodzic uczy się odczytywać sygnały płynące od dziecka, co pogłębia jego pewność siebie w roli opiekuna.
Masaż może przyczynić się też do poprawy snu niemowlęcia, regulacji napięcia mięśniowego, złagodzenia dolegliwości związanych z tzw. „kolką”, wspiera rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka. Ponadto umiejętność wykonywania masażu Shantali daje rodzicom narzędzie do łagodzenia niepokoju i dyskomfortu u dziecka, oraz wyjątkową okazję do spędzania wspólnego czasu i tworzenia niezapomnianych chwil bliskości i relaksu.


Nauka motania chusty
Noszenie dziecka w chuście to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale też wyjątkowa okazja do budowania głębokiej więzi między rodzicem a maluchem. Nie każdy musie jej używać, nie każdy rodzic lub dziecko jej potrzebuje, ale chusta może okazać się niezastąpionym wsparciem dla dzieci o wysokiej wrażliwość, które potrzebują bliskości i bezpieczeństwa, oraz dla rodziców pragnących ułatwić sobie codzienne zajęcia jak opieka nad starszym rodzeństwem malucha, szybkie wyjście na spacer z psem, czy zejście po schodach gdy nie ma windy.
Podczas dwugodzinnej sesji wybieramy wiązanie najlepsze dla malucha i rodziców, a następnie krok po kroku rodzice uczą się motać chustę tak, aby bezpiecznie i komfortowo czuć się w danym wiązaniu. Jeżeli zachodzi potrzeba, to umożliwiam nagranie motania przeze mnie, aby łatwiej było trenować w domu. Jeżeli nie masz swojej chusty, nie szkodzi, na czas nauki udostępniam chusty.

Terapia
czaszkowo-krzyżowa
Jest to nieinwazyjna i bezbolesna metoda z zakresu osteopatii, która ma na celu przywrócenie równowagi w układzie nerwowym. W terapii niemowląt zwykle płynnie łączę fizjoterapię z technikami osteopatycznymi, w tym terapią czaszkowo-krzyżową. Zabiegi indywidualne terapii czaszkowo-krzyżowej wykonuję również dorosłym i starszym dzieciom. Ze względu na obopólny komfort, który wpływa na jakość zabiegu, wykonuję je wyłącznie w gabinecie.
Jeżeli masz pytania, skontaktuj się ze mną i ustalimy czy wsparcie w tym zakresie będzie dobrym wyborem dla Ciebie, bądź Twojego dziecka.
